ZAREGISTRUJ SE a máš ihned od NÁS slevu 5% !!!!!!!!

FIM MINI GP CZECH REPUBLIC - Jsme součástí

Miniracing Czech Republic součástí programu Road to MotoGP™

 

FIM MiniGP World Series je jedna z prvních cest do MotoGP a Česká republika bude součástí tohoto jedinečného programu již od sezóny 2024!

Již od této sezóny se šampionát Miniracing Czech Republic zařadí mezi světovou elitu. Ve dvou třídách Ohvale 160 a Ohvale 190 se ti nejlepší jezdci ve FIM MiniGP Czech Republic Series kvalifikují do finále FIM MiniGP World Series ve Valencii.

V šampionátu Miniracing Czech Republic máme již řadu let zkušenosti s motocykly Ohvale a od sezóny 2024 budeme ve zmíněných třídách bojovat nejen o mistry České republiky, ale také o to, kdo se kvalifikuje do finále FIM MiniGP ve Valencii, ve dnech 12. – 14. 11. 2024. Tento finálový podnik v sérii FIM MiniGP se jede tradičně v týdnu před závěrečným podnikem MotoGP.

Jorge Viegas, FIM prezident: „Série FIM MiniGP je jedním z největších úspěchů jak FIM, tak Dorny. Tato série byla vytvořena především jako první krok pro mladé jezdce z celého světa do MotoGP. V letošním roce jsme měli ve Valencii jezdce ze 17 národních federací a v roce 2024 bychom mohli dosáhnout hned 20 sérií včetně České republiky. Gratuluji Autoklubu České republiky a připojení jejich šampionátu do FIM MiniGP programu a věřím tomu, že z jejich šampionátu vzejdou velcí šampióni!“

Jan Šťovíček, prezident Autoklubu České republiky: „Chtěl bych poděkovat za skvělou práci v oblasti Miniracingu naší komisi silničních závodů motocyklů a jejímu předsedovi Matěji Smržovi. Ukazuje se, jak důležitá je aktivní diplomacie a naše pozice v mezinárodní federaci FIM, kde je Matěj velmi aktivním členem silničářské komise a já se účastním zasedání představenstva, protože získat tento šampionát není vůbec jednoduché. Jsem rád, že patříme do klubu těch mála národních federací, kterým se podařilo přesvědčit FIM a Dornu o tom, že na národní MiniGP šampionát máme potenciál. Držím palce našim jezdcům!“

 

Základní informace:

Třída FIM MiniGP 160cc (Ohvale 160)

 • Motocykl: OHVALE GP-0 160 4rychlostní motocykl, s jednoválcovým motorem a 10‘‘ koly
  • OHVALE GP-0 160 4Speed (od roku 2016)
  • OHVALE GP-0 160 EVO 4Speed (od roku 2022)
 • Věk účastníků: 10-14 let
 • Minimální věk: jezdec se nemůže zúčastnit, dokud nedosáhne 10 let věku
 • Maximální věk: jezdec může dokončit sezónu ve které dosáhne věku 14 let

 Třída FIM MiniGP 190cc (Ohvale 190)

 • Motocykl: OHVALE GP-2 190 Daytona motocykl, s jednoválcovým motorem a 12‘‘ koly
 • Věk účastníků: 12-16 let
 • Minimální věk: jezdec se nemůže zúčastnit, dokud nedosáhne 12 let věku
 • Maximální věk: jezdec může dokončit sezónu ve které dosáhne věku 16 let

Značku Ohvale bude jako oficiální dealer a servis Ohvale zajišťovat David Kučeřík a jeho firma MX-100.cz. David Kučeřík je součástí paddocku Miniracing Czech Republic již několik let a jeho dodávka motocyklů, náhradních dílů a především servis na všech závodech bude klíčovou rolí. David Kučeřík bude mít jako oficiální servis pro tento šampionát veškeré potřebné informace přímo z italské Ohvale a jeho pracovní tým bude společně s technickými komisaři kompetentním článkem při dohledu nad dodržováním předepsaných technických pravidlech.